Зграя —
там, де потрібні

«Зграя» – група волонтерів, які працювали з військовими на Сході України у 2014-2015 роках. Ми відновили свою роботу після початку повномасштабного вторгнення в 2022, отримали статус ГО.​

Ми допомагаємо

Захисникам

технікою, екіпіруванням, одягом, медикаментами, продуктами та ін

Лікарням

апаратурою та розхідниками, обладнанням, медикаментами та ін

Населенню

одягом, предметами побуту, засобами гігієни, медикаментами та ін

Тваринам

кормом, медикаментами, евакуацією,
пошуком родини та ін

В умовах постійних змін ми також гнучко підлаштовуємось під поточну ситуацію. Першочергово Зграя завжди допомагає захисникам. Мілітарний напрямок — наш найвищий пріоритет.

В перші місяці, під час активних бойових дій в Київській та Чернігівській областях, ми займались допомогою населенню цих регіонів, евакуацією людей з Чернігова, закривали потреби малозахищених верств населення в Києві та області. Пізніше — гуманітарною допомогою у деокуповані населені пункти.

Коли ситуація в Києві та області стабілізувалась, ми відкрили склад в Дніпрі. Розширили географію поїздок до Луганської, Донецької, Харківської, Запорізької, Херсонської та Миколаївської областей. Зараз ми допомагаємо військовим, лікарням, цивільним з першим пріоритетом у прифронтових зонах.

Основні напрямки нашої роботи

1. Допомога захисникам

Забезпечуємо технікою, амуніцією, засобами тактичної медицини, індивідуального захисту та зв’язку, одягом, екіпіруванням, продуктами харчування, засобами гігієни та іншим. За можливості передаємо на фронт автівки та комплектуючі, дорогі технічні засоби (дрони, тепловізори та інше)

2. Допомога лікарням

Ми постачаємо лікарням обладнання та медикаменти, співпрацюємо з міжнародними організаціями, щоб забезпечити лікарні, особливо ті, що в прифронтових зонах або приймають поранених, усім необхідним

3. Допомога населенню

Допомога жителям прифронтових міст та ВПО (вимушено переміщеним особам) медикаментами, одягом, побутовим приладдям, продуктами, а також допомога тваринам кормом, медикаментами, евакуацією

4. Медична евакуація

Мобільна група для стабілізації та евакуації поранених з місць бойових дій. Станом на жовтень надано допомогу 800+ військовим і цивільним, працювали 17 фахових парамедиків та лікарів, задіяно 5 карет швидкої допомоги

Наша діяльність неможлива без вашої допомоги та фінансової підтримки!

Що ми вже зробили

Євгенія Таліновська, волонтерка з 15-річним досвідом

Мої перші благодійні проєкти з 2007 року були спрямовані на допомогу дитячим будинкам. У 2013 ми брали активну участь у Революції Гідності – патрулювали, доставляли ліки та продукти, надавали швидку інформаційну підтримку, відкрили штаб, так з’явилась «Зграя».

Коли почалась війна, «Зграя» зосередилася на допомозі армії і в 2014-2015 роках ми займалися закупівлею, пошиттям, доставкою необхідного військовим. Коли активна фаза АТО завершилася, я повернулася до роботи з дитячими будинками і продовжую цим займатися. Також з 2016 року координувала проєкти Міжнародного благодійного фонду «Кожен може».

24 лютого 2022 року ми відновили волонтерський штаб «Зграя», пізніше зареєстрували ГО. Ми робимо все, що в наших силах: шукаємо потрібне, збираємо кошти та координуємо закупівлі і доставку захисникам, лікарням, цивільним, евакуюємо, надаємо медичну допомогу, проводимо тренінги та багато іншого. Намагаємося максимально оперативно та гнучко реагувати на поточні події та умови, створюючі нові напрямки і закриваючі ті, що вже не є актуальними.

Олексій Юдкевич, керівник напрямку Зграя.Парамед

Я завжди був цинічною людиною, але нинішня ситуація в моїй країні не дає мені права залишатися байдужим. Моє місце сьогодні тут. Ми координували та здійснювали евакуацію мирного населення з Чернігова та області під час актівніх бойових дій. Тепер з командою парамедиків рятуємо життя військових та цивільних у прифронтових зонах. Були в Лисичанську, працюємо в Бахмуті та інших населених пунктах Донецької та інших областей.

“Ніхто не згадає, де і коли бере початок Зграя. Вона була завше. Задля спільної справи допомоги країні ми знову кличемо своїх!”