Перейти до вмісту

Волонтерський штаб “Зграя”. Хто ми?

Волонтерську групу «Зграя» створено під час Революції Гідності 2013 року, як реакцію на події в Україні. З початком війни на сході ми створили штаб для допомоги військовим, закуповували і перевозили генератори, обладнання, захисне спорядження, техніку, продовольство та медикаменти. Серед засновників штабу «Зграя» — волонтери, учасники АТО, які зокрема брали участь у визволенні Маріуполя. Євгенія Таліновська — засновниця «Зграї». За її плечима 15+ років роботи з дитячими будинками, координація проектів зі збору коштів міжнародного благодійного фонду «Кожен може».

«Зграя» реагує на надзвичайні ситуації, наприклад, два роки тому ми допомагали робітникам і цивільним, які гасили масштабні чорнобильські пожежі. Наша організація офіційно зареєстрована, це об’єднання волонтерів для швидкого реагування на запити про допомогу.

У перший день загострення війни з росією ми створили штаб на правому березі Києва. Потім ми відкрили ще один склад на лівому березі. Ми допомагаємо мирним жителям, лікарням, територіальній обороні та ЗСУ медикаментами, технікою, продуктами харчування. Ми співпрацюємо з кількома ресторанами для забезпечення гарячим харчуванням мирних жителів, лікарень та територіальної оборони. Також ми надаємо гуманітарну допомогу на станціях метро та бомбосховищах, евакуюємо населення з Чернігова, організовуємо курси з домедичної допомоги для цивільних та військових. Ми створили мережу з більш ніж 1000 місцевих волонтерів по всьому місту для підтримки цивільного населення, яке називається «Добросусідська доставка».

Нам потрібна підтримка

Ми постійно шукаємо партнерів, тому звертаємося до власників бізнесу та всіх небайдужих людей, хто хоче допомоги. Нам потрібні:

  • будь-яка їжа (швидкого приготування, молочні продукти, овочі, фрукти, крупи для продуктових наборів);
  • медикаменти, тактична медицина та медичне обладнання;
  • дрони, прилади нічного бачення, тепловізори;
  • генератори, бензопили, лопати;
  • спорядження (бронежилети, каски, військове взуття, балаклави, баффи, наколінники/налокітники, розгрузки, рукавички тощо);
  • термо- і звичайна білизна;
  • каремати, спальні мішки, ковдри, матраци;
  • павербанки, ліхтарі, батарейки;
  • будь-яку гуманітарну допомогу – засоби гігієни, підгузки для дорослих, одяг.

Наша команда за роботою